Rowerem na Jurę

Częstochowa, podobnie jak cały teren Jury Krakowsko – Częstochowskiej ma w sobie wciąż nieodkryty potencjał. Położenie zachęca do uprawiania sportu, rekreacji i aktywnych form turystyki. Częstochowa. Brama na Jurę to mobilna aplikacja mapowa dla miłośników jazdy na dwóch kółkach (Android oraz iOS). Aplikacja umożliwia skorzystanie z gotowych, zaproponowanych tras rowerowych ale także wyznaczenie własnej, ze zdefiniowanym poziomem trudności. Dzięki nawigacji możemy wyznaczyć trasę rowerową w trzech dostępnych trybach: turystycznym, miejskim i szosowym. Dodatkowo pokaże nam profil wysokościowy, umożliwi zapisanie i podzielenie się trasą z innymi użytkownikami oraz pobranie śladu gpx bezpośrednio na telefon. Na mapie znajdziemy najlepsze propozycje wycieczek po okolicach - wpisanej w pejzaż Jury - Częstochowy. Przejazd ułatwią opisane punkty orientacyjne wraz ze zdjęciami.

Z aplikacji dowiemy się również ile kalorii spalimy, wybierając konkretną trasę, ile zaoszczędzimy na paliwie czy też ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery, wybierając ten ekologiczny środek transportu. Dodatkiem do aplikacji jest dedykowana strona www, która posiada te same funkcjonalności co aplikacja, a ponadto pozwala na stworzenie trasy, jej zapisanie i przesłanie do aplikacji.

Wraz z aplikacją mobilną powstała strona internetowa poświęcona trasom rowerowym w Częstochowie i okolicach. Na stronie możesz zaplanować trasę rowerową a następnie przenieść ją do aplikacji w urządzeniu mobilnym. Strona to także narzędzie do komunikacji z użytkownikami aplikacji. Zapraszamy do odwiedzin strony projektu www.bramajury.pl 

Pobierz aplikację:

aps.jpg (16 KB)  paly kopia.jpg (18 KB)

Nasi partnerzy