Kajakiem po JurzeNa rowerze i kajakiem

Częstochowa leży na styku Wyżyny Wieluńskiej i Wyżyny Częstochowskiej, które rozdziela Mirowski Przełom Warty. Wyjątkową faunę i florę, bujną dzięki rzece Warcie i jej dopływów najlepiej doświadczać z perspektywy kajaka. Ten unikatowy pod względem geograficznym i przyrodniczym region zagospodarowany jest w duchu zrównoważonego rozwoju. Infrastruktura turystyczna nie zakłóca ekosystemów, które są chronione m.in. w formie obszarów Natura 2000 czy Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Dzięki staraniom lokalnych kajakarzy w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego można cieszyć się oznakowanym szlakiem kajakowym Warty i Liswarty. Charakter rzek umożliwia bezpieczne rozpoczęcia przygody z wiosłem w ręku oraz stopniowe rozwijanie umiejętności na ich poszczególnych odcinkach.

Jura Kajaki

Jura Kajaki

Pomysł na JURĘ KAJAKI swój początek ma w naszej miłości do Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Pragniemy stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich. Miejsce, z którego kajak ponieść może w różne zakątki Wyżyny (i nie tylko!).

Spływ kajakiem z tyrolki.pl

Spływ kajakiem z tyrolki.pl

Pilica, Warta, Wiercica, Nida, Liswarta to tylko niektóre ze szlaków kajakowych które obsługujemy. Organizujemy transport (kajaków, osób, sprzętu), polecamy miejsca biwakowe, organizujemy również spływy traperskie - wielodniowe. Wypożyczamy: namioty, karimaty, materace - z nami przeżyjesz wspaniałą przygodę.

Spływy kajakowe - Warta

Spływy kajakowe - Warta

Kajaki to nasza pasja, a spływy kajakowe stanowią dla nas połączenie pracy z przyjemnością. Częstochowa wraz z pobliskimi rzekami takimi jak: WARTA, LISWARTA, WIDAWKA jest świetnym miejscem wypadowym dla kajakarzy. Region Jury Krakowsko – Wieluńskiej obfituje w piękne krajobrazy, czyste powietrze i rzeki. Swoje doświadczenie w turystyce zdobywaliśmy od wczesnych lat szkolnych, początkowo jako piechurzy i zawodnicy w imprezach na orientację. Z biegiem czasu poszerzaliśmy swoje zainteresowania o coraz to nowe dziedziny. Trekking i wypady w góry zweryfikowały naszą wiedzę na temat biwakowania i podstaw survivalu, przez co nabraliśmy szacunku do otaczającej nas natury. 

Nasi partnerzy