Nasze parki...Częstochowa

Park Lisiniec

Park Lisiniec

Park Wypoczynkowy "Lisiniec" to ponad 40 ha terenów zieleni położonych w zachodniej części miasta przy trasie wylotowej na Opole. Na terenie Parku znajdują się 3 zbiorniki wodne (Pacyfik, Bałtyk, Adriatyk), ścieżka rekreacyjna o długości ok. 2,5 km., wypożyczalnia  sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, deski SUP), skate park, 2 korty tenisowe z zapleczem socjalno - gastronomicznym, park linowy. Na terenie kompleksu znajduje się też pawilon plażowy z tarasem widokowym, pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi oraz zapleczem gastronomicznym. Funkcjonuje tam wypożyczalnia sprzętu plażowego, a także bar i restauracja.

Parki Podjasnogórskie

Parki Podjasnogórskie

Parki podjasnogórskie, to dwa parki miejskie w Częstochowie, zlokalizowane w dzielnicy Podjasnogórskiej – Park im. Stanisława Staszica oraz Park 3 Maja. Położone są one pomiędzy dzielnicą Śródmieście a klasztorem na Jasnej Górze, który otaczają od strony wschodniej.
Granice parków wyznaczone zostały w latach 1819-1826 przy wytyczaniu Alei Najświętszej Maryi Panny, a zagospodarowanie terenu rozpoczęto w 1843 roku. Wraz z Aleją Henryka Sienkiewicza zajmują powierzchnię 11,8 ha. Bogate i przedstawiające wysoką wartość historyczną wyposażenie i budowle parków, stały się powodem uznania ich za pomnik historii Polski.

Parki podjasnogórskie leżą na wschodnim zboczu Jasnej Góry, na wysokościach od 260 do 280 m n.p.m.. Park im. Stanisława Staszica zajmuje powierzchnię 5,4470 ha, a park 3 Maja – 6,3870 ha. Układ obydwu parków jest podobny, opiera się na jedynym głównym ciągu pieszym przebiegającym po przekątnej i odchodzącej sieci dróg, prowadzących głównie do obiektów i miejsc wypoczynku znajdujących się w parkach.

Park Wodny Częstochowa

Park Wodny Częstochowa

Budynek Parku Wodnego posiada trzy kondygnacje, a jego łączna powierzchnia zabudowy to 6826,71 m2. Usytuowanie zaprojektowano tak, aby pozostawić maksymalnie duże powierzchnie plażowe między nowym obiektem a istniejącą Pływalnią Letnią. Niecka rekreacyjna posiada 800m2 lustra wody. Wśród atrakcji można znaleźć – dziką i leniwą rzekę, grotę sztucznej fali, strefę z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej znajdują się również wanny z hydromasażem, wodny plac zabaw oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Dla fanów mocnych wrażeń przewidziano dwie zjeżdżalnie typu „Anakonda” oraz jedną szeroką zjeżdżalnie rodzinną.

Nasi partnerzy