Nasi członkowie » Mstów

Gmina Mstów położona jest w północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej i sąsiaduję od północno – wschodniej strony z Częstochową. To tu zlokalizowany jest najdalej na północ Jury wysunięty ostaniec wapienny - Skała Miłości. Jest ona położona nad bardzo malowniczym odcinkiem rzeki Warty, zwanym Przełomem Mirowsko – Mstowskim. To miejsce licznych spływów kajakowych, przez fachowców oceniane jako jedno z najatrakcyjniejszych w Polsce. Turystom polecamy również, odwiedzenie Klasztor Kanoników Regularnych i położonych opodal terenów rekreacyjnych z Zalewem Tasarki w Mstowie.
Gmina Mstów wyróżnia się też największą powierzchnią sadów w województwie śląskim, jest ich ponad 200 hektarów i ciągle sadzone są nowe. Są to głównie jabłonie, stąd od kilku lat organizowana jest w połowie września impreza promująca tutejsze sady - Święto Jabłka – Owocowo w Mstowie.
Bliskość Częstochowy, atrakcyjne krajobrazy i coraz lepsza infrastruktura, powodują że przybywa mieszkańców - jest ich obecnie ponad 10 700 a największe miejscowości to Jaskrów, Mstów i Wancerzów. Zapraszamy do odwiedzenia naszej gminy!


Wkrótce...

Warto zobaczyć

Wydawnictwa

przewodniki, wydawnictwa, mapy

Przydatne linki

To może się przydać!

Aplikacja mobilna