Aktualności » „Fotosprint” Olsztyńsko – Mstowski, rozstrzygnięty!

„Fotosprint” Olsztyńsko – Mstowski, rozstrzygnięty!

„Fotosprint” Olsztyńsko – Mstowski, rozstrzygnięty!

Ciężkie zadanie stało przed komisją wybierającą trzy najlepsze zdjęcia tegorocznych Otwartych Mistrzostw w Fotografowaniu „Fotosprint 2017”. Jacek Bonecki (fotograf orkiestra – od Rajdu Dakar po reklamę) i Arek Ławrywaniec (Prezes Okręgu Śląskiego ZPAF) musieli je wybrać z ponad 200 zdjęć, wykonanych na terenie gminy Olsztyn i Mstów (po jednym z gminy). Zdjęcia wykonane różnym sprzętem (dopuszczone były zdjęcia z telefonów komórkowych), różnymi technikami, na różne sposoby odpowiadały na zadany na starcie temat, którym były „Jurajskie nastroje”. Autorzy wykonanych w ciągu 6 godzin zdjęć, pokazywali pejzaże, zdjęcia reporterskie, portrety osób i np. zdjęcia o podwójnej ekspozycji, czyli zdjęcie na zdjęciu.
Jurorzy komentując pojawiające się metodą losową na ekranie zdjęcia, zwracali uwagę na technikę, tematykę, kompozycję i kadrowanie zdjęć. Były to więc dla uczestników wspaniałe warsztaty fotograficzne. Dopuszczone były komentarze publiczności, do wygłaszanych ocen. Nie obyło się zatem bez żywej dyskusji. Kilka godzin wspólnego oglądania zdjęć i dochodzenie metodą eliminacji do końcowych rozstrzygnięć, upłynęło jednak we wręcz wesołej atmosferze mimo narastających emocji.
Ostateczny wybór odbywał się z pośród 7 zdjęć. Tytuł „Mistrza Jury w fotografowaniu” zdobyła Julia Zasada z Rędzin , na miejscu drugim ulokowała się Magdalena Krawczyk z Częstochowy, a nagrody za miejsce trzecie odebrał Kacper Pyka z Blachowni.
Ogółem wystartowało ponad stu uczestników z całego kraju. Marcin Szpądrowski znany fotografik, będący głównym organizatorem konkursu zadbał o liczne i cenne nagrody od Sponsorów i Fundacji.
Organizator Konkursu: „Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu”.

Projekt dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy w Olsztynie Jurajskim, Urząd Gminy we Mstowie
Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa
Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski
Wójt Gminy Olsztyn Jurajski Tomasz Kucharski
Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz


Wkrótce...

Warto zobaczyć

Wydawnictwa

przewodniki, wydawnictwa, mapy

Przydatne linki

To może się przydać!

Aplikacja mobilna